Borsa

Tarih: 31 Ekim 2014

0

Borsada Kazanmak için Neler Yapmalı?

Borsada kazanmak istiyorsanız, piyasanın işleyişini iyi bir şekilde bilmeniz ve piyasa hareketleri karşısında nasıl hareket etmeniz gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Bunun için ise eğer bir eğitiminiz yoksa bilgi ve deneyim kazanmak için eğitim almalısınız. Bu eğitimler internetten kolayca alınabilir ve ücretsiz olarak da faydalanabileceğiniz eğitimler bulunmaktadır.

Kendinize güvenebileceğiniz bir aracı kurum seçtikten sonra bu kuruma ait eğitim olanaklarından faydalanabilirsiniz. Bu eğitimlerin bazıları ücretli olarak verildiği gibi ücretsiz sunulanları da bulunmaktadır. Uzman birçok yatırımcı başarılı olabilmeniz için sürekli olarak okumanız gerektiğini de belirtmektedir. Her gün bilgilerinizi tazelemek adına faydalı yazıları okumanız gerekiyor.

Borsada kazanmak için sürü psikolojisinden de kurtulmanız gerekiyor. Genel olarak borsada herkesin gittiği yöne gitmenizin kaybettireceği söylenmektedir. Bu durumda yapmanız gereken ise borsa beklentileriniz neticesinde belirlediğiniz strateji ile ilerlemektir. Kendi analizleriniz ve piyasa yorumlarınız ile işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Borsada uygulayacağınız en basit strateji ise düşük almak, yüksek satmaktır. Borsanın en temel işlem mantığı da budur. Yatırım aracının fiyatı düştüğünde satın almanız ve yükseldiğinde satış yapmanız gerekmektedir. Alım – satım fiyatı arasındaki farktan da kazanç elde etmiş olacaksınız. Borsada yapılan alım – satım işlemleri hakkında detaylı bilgileri almak için ziyaret ediniz: http://www.borsanasiloynanir.org/

Borsada işlem yaptığınız sürece disiplinli ve kararlı bir şekilde ilerlemeniz gerekmektedir. Panik yaşamadan sakin bir şekilde, her işlemi ve ayrıntıyı analiz ettikten sonra hedefleriniz doğrultusunda planlı bir şekilde ilerlemeniz gerekmektedir. Acele etmeden, sabırlı bir şekilde piyasayı izlemeli, sinyalleri toplamalı ve yorumlarınızı yaparak en uygun zamanda pozisyonunuzu oluşturmanız gerekmektedir.

Alım – satımlarınızda kararlı olmak için analizlerinizi doğru bir şekilde uygulamalı ve piyasaları doğru bir şekilde yorumlamanız gerekmektedir. Aynı zamanda belirlediğiniz alım – satım noktalarına ulaştıktan sonra mutlaka pozisyonunuzu kapatmalısınız. Eğer bir daha yükselmesini veya düşmesini beklerseniz, muhtemelen kaybedersiniz. Bu nedenle pozisyon oluşturmadan önce tüm bu noktaları belirlemeli ve kararlı bir şekilde ilerlemelisiniz.

Borsada kazanmak için al – sat sinyali verdiği iddia edilen yazılımlara güvenmeniz de kaybetmenize neden olacaktır. En doğru al – sat sinyallerini kendiniz almanız gerekmektedir. Bunun için analizlerin nasıl yapıldığını bilmelisiniz. Piyasada meydana gelen hareketleri doğru bir şekilde yorumlayabilmeniz gerekmektedir. Bu nedenle de eğitimlerden tam anlamıyla faydalanmanızı öneririm.

Paylaşmak Güzeldir...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
LinkedinBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön ↑